Wydłużanie i pogrubianie penisa

O wielkości najcenniejszego atrybutu męskości krąży niezliczona ilość mitów. Rzecz ciekawa - kobiety z reguły nie interesują się ani kształtem męskiego członka, ani jego długością czy obwodem. Mężczyźni przeciwnie, są święcie przekonani, że im większy, tym atrakcyjniejszy dla pań. W przeważającej większości przypadków, kompleks "za małego" penisa powstaje już w dzieciństwie i ma podłoże psychiczne. Prawidłowa długość członka w stanie erekcji waha się pomiędzy 11 a 18 centymetrami. Zaś przeciętna, obliczona statystycznie długość leży gdzieś pomiędzy 12,8 cm i 13,8 cm.

Wydłużanie penisa

Mniej więcej 10 lat temu, w Stanach Zjednoczonych opracowana została metoda chirurgicznego wydłużania członka. Pozwala ona na wydłużenie penisa od 2 do 5 cm w zależności od uwarunkowań pacjenta.

Przebieg operacji:
Podczas operacji, chirurg przecina więzadła, błony i ścięgna członka, co powoduje wysunięcie ukrytej w podbrzuszu części penisa.
Zabieg trwa około 1,5 do 2 godzin i przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym.

Przebieg pooperacyjny:
Szwy usuwane są po 8-10 dniach. Zazwyczaj pacjent na drugi dzień po zabiegu wychodzi z kliniki i powraca do zdjęcia szwów. Dodatkowo, po operacji, konieczne jest ustabilizowanie efektu wydłużenia, przy pomocy tzw. ciężarków, które zakłada się 5-6 razy dziennie na 10 do 20 minut przez okres około 3-4 miesięcy (nie jest to bolesne). W okresie pierwszego miesiąca po zabiegu należy również powstrzymać się od współżycia. Efekt jest stały.

Pogrubianie penisa

W Klinice przeprowadzamy także zabieg pogrubienia penisa za pomocą żelu "biopolimero" (produkcja - Hiszpania) lub własnej tkanki tłuszczowej. Zabieg przeprowadzany jest również w naszym Instytucie w Warszawie.

Przebieg operacji:
Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę członka żelu biopolimerowego używanego również w chirurgii plastycznej do powiększania ust czy wypełniania ubytków na twarzy i ciele.
Zabieg trwa około 45 min i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Przebieg pooperacyjny:
Pacjent po zabiegu wraca do domu. Jedynym zaleceniem jest powstrzymanie się od współżycia w okresie około 2 tygodni.
Efekt pogrubienia utrzymuje się od 2 do 3 lat.